کد خبر: ۴۷۸۶۷
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۶
عهد نامه ذاکران و مداحان اهل بیت (ع) است تا هدف و مقصد مدیحه ،هماره فرا رو باشد و غفلت و انحراف از این صراط مستقیم دامن گیر نشود .مرام نامه ستایشگری و ذاکری معیار و شاخص رفتار مداحان و ذاکران و تعهد و التزام به ساحت ستود گان اهل بیت است .

بسیج مداحان فارس : عهد نامه ذاکران و مداحان اهل بیت (ع) است تا هدف و مقصد مدیحه ،هماره فرا رو باشد و غفلت و انحراف از این صراط مستقیم دامن گیر نشود .مرام نامه ستایشگری و ذاکری معیار و شاخص رفتار مداحان و ذاکران و تعهد و التزام به ساحت ستود گان اهل بیت است .

بسمه تعالی

 

1.        ما ستایشگران و ذاکران ،جلب رضایت قرب الهی ، خشنودی اهل بیت (ع) ،اخلاص در عمل و صدق در گفتار را مرکز و تکیه گاه ستایش و ذکر قرار می دهیم .

2.       ما ستایشگران و ذاکران ، با اعتقاد به اینکه اهل بیت (ع) عزیزان بارگاه الهی و والاترین و محبوب ترین اسوه عالم وجودند ،متعهد میشویم : اشعار فاخر ، گفتار سنجیده ، اجرای زیبا ، و رفتار شایسته را در مجالس و محافل منتسب به این بزرگان به کار گیریم .

3.      ما ستایشگران و ذاکران ، آشنایی و انس با قرآن ، و با روایات ، تاریخ و سیره اهل بیت (ع) ادعیه و زیارت و ارتقای معرفت دینی را در مرکز توجه خویش قرار می دهیم .

4.       ما ستایشگران و ذاکران ، الزام به ولایت فقیه و آرمان های و ارزش های انقلاب اسلامی ،بهره گیری از رهنمود های مراجع عظام ، ارتباط مستمر با روحانیت و احترام شایسته ایشان را وظیفه خود می دانیم .

5.      ما ستایشگران و ذاکران می کوشیم دانش خود را در زمینه تاریخ و مقتل ، شعر و ادبیات ، صوت و لحن و آداب و اخلاق ذاکری و مداحی را افزایش داده و دستاورد ها و تجربه های علمی و عملی خود را در اختیار ستایشگران دیگر قرار دهیم .

6.       ما ستایشگران و ذاکران با عنایت به رسالت خطیر ذاکری ، خود را ملزم به رعایت اصول اخلاقی فردی و اجتماعی می دانیم .

7.      ما ستایشگران و ذاکران ، احترام به پیشکسوتان و استادان را برخود فرض و لازم می دانیم .

8.      ما ستایشگران و ذاکران خود را موظف می دانیم که محفل و مجلس ما آراسته به معارف و وعظ و اندرزهای راه گشا و معرفت آفرین باشد .

9.       ما ستایشگران و ذاکران از هر گونه غلو و تحریف و طرح شبهه انگیز در بیان مناقب و مصائب اهل بیت (ع) پرهیز خواهیم کرد .

10.     ما ستایشگران و ذاکران اهل بیت (ع) در دریافت صله و هدیه از با نیان مجالس ، شأن اهل بیت (ع) و ستایشگران را رعایت         می کنیم .

11.     ما ستایشگران و ذاکران در حفظ وحدت مسلمین و احترام به آیین های توحیدی و رعایت خط قرمز های اعتقادی و مذهبی     می کوشیم .

12.    ما ستایشگران و ذاکران،گرایش های سیاسی و گروهی را محور و محتوای مجالس اهل بیت (ع) قرار نمی دهیم .

13.   ما ستایشگران و ذاکران خود  را به بصیرت یابی و بصیرت افزایی در مجالس جشن و سوگواری اهل بیت (ع) ملتزم می دانیم .

14.    ما ستایشگران و ذاکران، احترام و تکریم محبان اهل بیت (ع) را برخود فرض و لازم می دانیم .

و پایان سخن ، این فراز ار زیارت جامع کبیره است که :

و جعلنی ممن یقتض آثارکم و یسلک سبیلکم

خدایا ، ما را از آنان قرار ده ،که زبان گویای معارف والای اهل بیت (ع) و رهروی صادق راهشان باشیم
نام:
ایمیل:
* نظر: